Podřazené kategorie

Prohlídka betléma s Tříkrálovou sbírkou v kostele Všech svatých v Libočanech

Prohlídka betléma s Tříkrálovou sbírkou v kostele Všech svatých v Libočanech (0)

V sobotu 11. 1. 2025 od 11h.-12h. bude zpřístupněn betlém v kostele Všech svatých v Libočanech. Zároveň proběhne Tříkrálová sbírka se zpíváním koled.

Zobrazit položky...

V sobotu 11.1.2025 od 11h.-12.h. bude zpřístupněn betlém v kostele Všech svatých v Libočanech. Zároveň proběhne Tříkrálová sbírka spolu se zpíváním koled.

Napsal(a)

Komplexní obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi jako centra kulturního života

Obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi dokončena

Po pěti měsících intenzivních prací byla na přelomu září a října dokončena komplexní obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi a jeho okolí. V rámci projektu financovaného z ROP Severozápad byla provedena kompletní nová střecha včetně oprav krovů, věžičky i hlavní věže, nová fasáda, obnova všech oken a dveří, vnitřní výmalba kostela, elektroinstalace, nové dřevěné schodiště na kůr a podlaha kůru a zvonice. Výraznou proměnou prošlo také okolí kostela – byla opravena kaple a ohradní zeď, v areálu bývalého hřbitova byly provedeny terénní úpravy, nové chodníčky, umístěny lavičky a odpadkové koše a provedena nová výsadba. V kostele se budou konat pravidelné bohoslužby, ale plánován je také kulturní a společenský program – koncerty, výstavy a další akce, o kterých vás budeme na našich stránkách průběžně informovat. Obnovený areál určitě stojí za návštěvu! 

Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad

 

Napsal(a)

Aktuálně

středa, 01 červenec 2015 18:21
  • Únor 2025 
  • 2. 2. 2025 Neděle - Svátek Uvedení Páně do chrámu, Místo: Děkanský kostel Žatec
  • Při mši svaté v 8.00 hodin žehnání svíček (hromniček) a průvod.

 Leden 2025

20. ledna v 9 hodin proběhne prohlídka děkanského kostela studenty 2. ročníku Gymnázia Žatec v rámci výuky na téma Baroko.

  •  -----------------------------  

    V kostele sv. Václava na Podměstí v Žatci a v kostele sv. Václava v Radíčevsi  do odvolání mše sv. nejsou.

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Komplexní obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi jako centra kulturního života

Komplexní obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi jako centra kulturního života byla dokončena

 

Napsal(a)

Komplexní obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi jako centra kulturního života

Obnova kostela sv. Václava v Radíčevsi zahájena

V květnu tohoto roku byly zahájeny stavební práce na dlouho očekávané obnově kostela sv. Václava v Radíčevsi. Farnost na tuto akci získala podporu ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Regionálního operačního programu Severozápad. Projekt s názvem „Komplexní obnova kostela sv. Václava v Radičevsi jako centra kulturního života“ má registrační číslo CZ.1.09/1.2.00/77.01226. Celkový rozpočet projektu se předpokládá ve výši 7 560 000 Kč, přislíbená dotace bude činit 6 426 000 Kč.

Smyslem projektu je nejen zachránit tuto kulturní památku, ale především ji naplnit novým životem. Za tímto účelem byla v rámci projektu navázána spolupráce s mnoha subjekty, mezi které patří např. MAS Vladař o.p.s., Základní umělecká škola Žatec, ZŠ Komenského a ZŠ Petra Bezruče či MŠ Žatec. Podporu projektu vyjádřil také osadní výbor Radíčeves i zastupitelstvo města Žatce.

Pokud vše půjde podle plánu a stavební práce budou ukončeny dle uzavřené smlouvy, tak již poutní slavnost sv. Václava bude „v novém“. Následně se můžete kromě pravidelných bohoslužeb těšit na koncerty, výstavy a další společenské akce, které se budou v areálu kostela konat. 

Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad

 

 

 

Napsal(a)